İncir Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İncir Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İncir havuç kürü, Her evli erkek kadının hayalidir, çocuk sahibi olmak. Ancak bazen sağlık sorunları nedeni ile bu mümkün değildir. Özellikle kadınlarda görülen adet düzensizliğinden kaynaklı sebeplerle ya da yaşın ilerlemiş olması nedeniyle çocuk sahibi olmak için tedavi süreci gerekir. Adet düzensizliği yaşayan bayanlar ve hamile kalmakta zorluk çekenler veya hamile kalamayanlar için oldukça faydalı, incir havuç küründen bahsedelim. İncir havuç kürü yumurta rezervi azalmış bayanlarda sorunu ortadan kaldırıp hamileliği kolaylaştırmaya yarayacak bir kürdür. Bayanlarda yumurta gelişimi ağır işlediği durumlarda ya da yumurtada çatlama yok ise incir havuç kürü olumlu sonuçlar doğuracaktır. Aynı zamanda yeni doğum yapmış bayanların anne sütü artırır ve bebeğin gelişimini sağlar. Bağışık sistemini güçlendirerek vücudun direncini artırır. İncir kürü yumurta sayısı normalden az olan ve bu sebeple hamile kalamayan kadınlarda yumurta sayısını arttırmaktadır. Kuru incir kürünü yumurta çatlatmak için kullanılacak olanlar ise incir havuç kürünü aynı anda uygulayabilir. Bu size tarif edeceğimiz incir havuç kürü birçok Uzman tarafından da alternatif olarak hastalarına tavsiye edilmektedir.

İncir havuç kürü nasıl hazırlanır

Satın alacağınız incirlerin yeni mahsul olmasına ve incirlerin üzerinde pudra şekeri olmamasına dikkat edin. Bir diğer ayrıntı, havuçların taze olması ve sert olması gerekmektedir. İncir havuç kürünü hazırlamak için ilk olarak, 2,5 kaynar suyun içine büyük bir avuç kuru inciri koyun ve yaklaşık 20 dakika kadar bu şekilde kaynatılması gerekmektedir. Kaynama süresi sona erdikten sonra ocaktan alın ve incir suyunun ılınması bekletin. Diğer taraftan 3 adet iri havucu aynı şekilde yarım litre su ile ağzı kapalı bir şekilde haşlıyoruz. Yaklaşık 20 dakika haşladığınız havuçları ocaktan alın ılımaya bırakın. Daha sonra her iki kürü de ayrı ayrı süzüp daha sonra birleştirip tüketebilirsiniz. İncir havuç kürünü her öğünden yaklaşık 15 dakika önce için ve her gün günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

İncir havuç kürünün tüketim miktarı konusunda net bir bilgi bilinmemekle birlikte, adet düzenlemek ve kolay hamile kalmak isteyen bayanlar için en doğal tedavi yöntemi olan kürleri kullanmak için belirli bir ölçü ve zamanı bulunmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz gibi hazırladığınız kürü 1,5 su bardağı tüketmek yeterli olur. İster ikiye bölünüp isterse bir defada fakat yemeklerden yarım saat önce tüketilmelidir. Bu kürler 25-50 gün tüketildiği taktirde olumlu sonuçlar alınabilir. Kullanımda tek dikkat edilmesi gereken şey adet günlerinde kullanılmaması ve verilen miktarın üstüne çıkılmaması. Özellikle şeker hastalarının kullanımı sağlık açısından sakıncalı olur. Bitki kürleri kullanırken tedaviye destek amaçlı kullanıldığını unutmamak ve doktora danışmak gerekir.

İncir Havuç Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İncir Aşısı Nedir ve Nasıl Yapılır?

İncir Aşısı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Taze İncir Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Taze İncir Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

İncir Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İncir Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İncir Yağı Faydaları Nelerdir?

İncir Yağı Faydaları Nelerdir?

Yer İnciri Nasıl Tüketilir?

Yer İnciri Nasıl Tüketilir?

Güncel

İncir Zayıflatır mı?

İncir Zayıflatır mı?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6