İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu incir kürü, incirinbilinen ve bilinmeyen birçok faydası bulunmaktadır. Her derde iyi gelebilecek faydaları olan incirin, birçok kürü uygulanmaktadır. Birçok kadın hastalığında mucizevi bir etki yapan İbrahim Saraçoğlu incir kürü tavsiye etmektedir. Uzun yıllardır önerdiği incir kürünü kullananlar birçok problemlerine çare olduğunu söylemektedirler. İbrahim Saraçoğlu uzun yıllardır açıkladığı ve önerdiği, hamile kalmayı kolaylaştıran incir kürü, yumurtalık şikâyetlerinde, kabızlıkta, kist ve miyom problemi olanlarda da olumlu etkiler yapmaktadır. İbrahim Saraçoğlu, yumurta sayılarını arttırmak isteyenlere, hamile kalamayanlara, hamile kalmayı kolaylaştıran incir kürünü açıkladı. İncir kürünü uygulayan birçok kişinin olumlu sonuç almaktadır. İbrahim Saraçoğlu incir kürünü adet bitiminden sonra başlanmasını önermektedir. 21 günden sonra 7 gün ara döneminde muhtemelen adet görülmektedir. Sonra ikinci küre başlanabilir. Farklı rahatsızlıklar için değişik şekilde uygulanan bu kürler şu şekildedir;

İbrahim Saraçoğlu incir kürü (Kan yapıcı)

Yarım litre kaynamakta olan klordan arındırılmış suyun içine 9 veya 10 adet kuru incir ilave edilir. 10 dakikaya yakın bir süre ağzı kapalı şekilde kaynatılır. 10 dakika sonunda ocaktan alınarak bir kenarda ılıması beklenir. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe bölünerek öğünlerden 10 veya 15 dakika önce aç karnına içilir.

İbrahim Saraçoğlu incir kürü (Hamile kalmayı kolaylaştıran ve yumurta çatlatıcı kür): Bir litre kaynayan klorsuz suyun içine on beş veya on altı adet kuru incir ilave edilir. Yaklaşık 20 dakika boyunca ağzı kapalı olarak kaynatılır. 20 dakika sürenin sonunda ocak üzerinden alınarak bir kenarda ılıması beklenir. Ilıdıktan sonra süzülür. Üçe bölünerek öğünlerden on veya on beş dakika önce aç karnına tüketilmesi gerekir.

Her iki kürde 21 gün boyunca uygulanır. 21 gün sonunda 7 gün ara verilir ve 21 gün daha uygulanır. İbrahim Saraçoğlu incir kürü, toplam da 50 gün uygulanması gereken bir kürdür. Uygulama sürelerine yedi günlük verilen aralar dahil değildir. Her defasında incir kürünün taze olarak hazırlanması gereken bir kürdür. Kuru incirler bir kere koparıp veya bıçakla bir kez kestikten sonra kaynayan suya ilave etmek gerekir. Kuru incirlerin dışında beyaz pudrası var ise öncelikle soğuk su altında güzelce yıkayıp sonra kaynayan suyun içine ilave edilmelidir.

Her derde deva olan incir kürlerini düzenli yaparak, birçok insan şifa bulmaktadır. Kürleri yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da bazı kürler bazı hastalığı olan kişilerde farklı etkiler yapabilmektedir. Bunlara dikkat edildikten sonra kürler kişiler tarafından uygulanabilir.

İbrahim Saraçoğlu incir kürünü yumurta çatlatmak için

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynatın. Daha sonra içine orta boyda, taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha hepsini kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

Bu yapılan kürün etkisini arttırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor ve kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin. Bunu haftada 4 kez tekrar etmelisiniz. Bu kür sizi yumurtalık kisti, polikistik over'den de koruyacaktır.

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

İncir Kaç Kalori?

İncir Kaç Kalori?

İncir Yağı Faydaları Nelerdir?

İncir Yağı Faydaları Nelerdir?

İncir Fidanı Nerelerde Yetişir?

İncir Fidanı Nerelerde Yetişir?

İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin Faydaları Nelerdir?

Siyah İncir Yetiştiriciliği

Siyah İncir Yetiştiriciliği

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6