Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Hamile kalmak için incir kürü, kadınların hamile kalmayı kolaylaştırmak için çeşitli bitkisel kürlerden faydalandığını biliyoruz. Bunların arasından en faydalı olanı incir kürüdür. Çünkü incir kürü kadınların üreme hücresi olan yumurtanın kalitesini arttırmakta, yumurta hücresinin daha kolay çatlamasını sağlamaktadır. Bu hamile kalmanın önündeki engellerin en önemlilerini ortadan kaldırır. Hamileliği engelleyen çeşitli sebepler olabilir. Bazılarını kendi çabalarımızla ortadan kaldırabiliriz. Eğer kadının hamile kalması için yumurta hücresi bulunuyorsa, incir kürüyle az sayıdaki yumurta hücresinin daha kaliteli olmasını ve kolay çatlayarak gebe kalmayı kolaylaştırabilirsiniz. Kadınlarda yaşla beraber yumurta hücresi sayısı azalır. Çünkü doğduklarındaki yumurta hücresi rezervi belirli sayıda olur. Bunlar her ay adet döneminde gebeliğin olması için kullanılır. Ancak gebeliğin ertelenmesi ya da kadının geç yaşta evlenmiş olması halinde, hamile kalması zorlaşabilir. Çünkü yumurta hücrelerinin hem sayısı azalır hem de kalitesi düşer. Yaşı genç olan kadınlarında gerek stresten gerekse herhangi bir hastalıktan hamile kalmada zorluk çekmesi de mümkündür. Hamile kalmak için incir kürü bu tür engellerin aşılmasını sağlayabilir. Ancak kürün bir uzmana danışılarak kullanılması, özellikle prolaktin hormonu yüksekliği bulunuyorsa, incir kürünün uygulanmaması gerekir. İncir kürünü doğru şekilde hazırlar ve uygulamasını doğru tatbik ederseniz, hamile kalmanız kolaylaşabilir.

Hamile kalmak için incir kürü malzemeleri
  • 2,5 su bardağı içme suyu (Klorsuz olması önemlidir)
  • 8 adet pudralı temizlenmiş kuru incir
Kürün nasıl yapılır?

İncir kürünü hazırlamak için kullanacağınız kuru incirlerin pudrasız olması gerekir. Eğer pudraları varsa soğuk suyla tıkayarak temizleyebilirsiniz. Daha sonra incirleri ikiye kesin. Bu arada klorsuz suyu bir tencereye alarak kaynatın. Su kaynayınca içine ikiye kesilen incirleri atabilirsiniz. Bu şekilde ağzı kapalı olarak kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatın. Tencereyi ocaktan alarak karışımı ılındıktan sonra süzün. İncir kürünü bu şekilde günde 1 defa tüketebilirsiniz. Arzu ederseniz ikiye bölerek de içebilirsiniz. Ancak yemeklerden 10-15 dakika önce aç karnına içmelisiniz.

Hamile kalmak için incir kürünün uygulanması

İncir kürü tüketildiği sürece her gün taze olarak hazırlanmalıdır. İlk etapta 25 gün süreyle her gün belirttiğimiz gibi günde bir defa ya da iki defa aç karnına yemeklerden önce düzenli olarak içmelisiniz. Daha sonra 7 gün süreyle küre ara vermelisiniz. 7 günlük süre bitince yeniden 25 gün boyunca incir kürünü aynı şekilde uygulayın. 25+25 gün toplamda 50 gün süreyle hamile kalmak için incir kürü uygulanmış olacak.

İncir kürünün yumurtanın çatlamasını kolaylaştırmak için kullanılması gerekiyorsa; bu durumda kürü hazırlarken içine 1 adet orta boyda havuç ilave edeceğiz. İncirleri aynı şekilde kaynayan klorsuz suyun içinde bu sefer 8 dakika kaynatıyoruz. Daha sonra dilimlenmiş taze bir havucu atarak, 4 dakika da birlikte kaynatıyoruz. Bu kürü yine diğeri gibi aynı şekilde tüketiyorsunuz. Yumurtanın çatlamasını kolaylaştıracağı için, hamile kalmanız da kolaylaşacaktır.

Hamile kalmak için incir kürünün etkisini arttırmak için, kürü tatbik ederken yemeklerden 15 dakika önce 1 adet küçük beyaz kuru soğanı ince kıyarak, 1 yemek kaşığı sumakla karıştırıp yemelisiniz. Kullanacağınız kuru soğan mutlaka beyaz olmalı. Kırmızı ya da mor soğan aynı etkiyi göstermez. Bunun faydası yumurtalık kisti olan polikistik over rahatsızlığını ortadan kaldırmasıdır. Bu rahatsızlık kadınların hamile kalmasını engeller. Sağlıklı bir kadın olsa da yumurta sayısı yeterli olsa da gebeliğin elde edilmesi zor olur. Bu nedenle incir kürüyle birlikte bu uygulamanın yapılması, derdinize çare olacaktır. Daha kolay hamile kalacak, arzu ettiğiniz bebeğinize kavuşacaksınız.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Doğal Yöntemle İncir Kurutma

Doğal Yöntemle İncir Kurutma

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6