Diyette Kuru İncir Listesi
15 Mayıs 2024

Diyette Kuru İncir Listesi

Diyette Kuru İncir, kilo vermek için çözüm yolu olarak kullanılan meyvelerden biridir. Bitkilerin ağaç türlerinin tatlı meyvesinin doğal yöntemlerle kurutulmasıyla elde edilen kuru incir ile zayıflamak mümkündür. Türkiye'de her bölge tarımında yetiştirilen incir kurutulmuş hali ile her yerde kolaylıkla bulunan kuru yemiş türüdür. Kuru incir, içerisinde bulundurduğu vitaminlerle vücuda olumlu yönde katkı sağlar. Farklı çeşitleriyle her zevke hizmet sunmaktadır. Siyah incirin lezzeti ve yapı itibariyle büyük olmasıyla en çok tercih edilen kuru incirler arasındadır. Bu meyvenin besin değeri yüksek olup enerji deposu niteliğindedir. Kuru incirden reçel de elde edilebilir. Şeker oranı yüksek olduğu için tatlı ihtiyacını da gidermektedir.

Diyette kuru incir bağırsakları çalıştırıp sindirimi kolaylaştırdığı için tercihlerin başında gelmektedir. Her diyet çeşidinde kullanımı uygundur. Yeterli miktarda tüketilmesi önerilir. Fazla tüketilmesi halinde diyet yapan kişinin midesi de yeteri kadar dolu olmayacağı için mide suyu içerisinde kuru incir kolay bir şekilde parçalanıp bağırsaklarda hızlıca ilerler. Bu sebeple diyette kuru incirin aşırı tüketiminde ishal olma olasılığı yüksektir. Kuru incirin yüksek oranda lif içermesi diyet yapanlarda kabızlığı da ortadan kaldırır. Bu meyvenin tüketimi güçlü kemikler için kalsiyum ve magnezyum alınmasını sağlar. Diyet yapılırken kuru incir ister direk tüketilir istenirse de yoğurt içerisine eklenerek de keyifle yenilebilir.

Diyette Kuru İncir Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Diyette kuru incir tüketimi ara öğün olarak bir tane tüketilmesi dahi yeterli olacaktır. Diyete katkısı sayesinde kan basıncı dengelenmiş olur. Hazır gıda diyet ürünlerine göre oldukça faydalıdır. Düzgün bir sindirim sisteminin oluşumuna yardımcı olur. İçerisindeki şeker oranı ile su içme ihtiyacını arttırarak kilo verdirmeye katkı sağlar. Diyabet hastaları için tam bir antioksidan özelliği taşır. Diyetle birlikte azalan vitamin ve mineralleri yerine getirerek vücudun demir ihtiyacını da karşılanmış olur. Diyette kuru incir kullanımı kan şekerini düzenleyerek tokluk hissi verir. Paket ürünleri yerine lezzetli bir atıştırmalık olarak değerlendirilebilir. Meme kanseri oluşumunun önüne geçer. Kolesterol varlığının aşırı miktarını vücuttan atılmasına öncülük eder. Zayıflamada sağlık bakımından değerli bir besin maddesi olan kuru incirin diyette düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir.

Diyette Kuru İncir Yorumları

soru

Betülay

27 Nisan 2024 Cumartesi

Günde ne kadar kuru incir yemeliyim? Fazla tüketirsem diyetim bozulur mu? Benim kan şekerim düşük ve böyle şekerli kuru gıdaları çok tüketiyorum.

Cevap yaz
cevap

Admin

27 Nisan 2024 Cumartesi

Her gün 2-3 adet kuru incir tüketmek genellikle yeterlidir. Fazla tüketmek kan şekerinizi yükselterek diyetinizi olumsuz etkileyebilir. Dikkatli olmanızda fayda var!

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Güncel

İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6