1 Adet Kuru İncir Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024

1 Adet Kuru İncir Kaç Kalori?

1 Adet kuru incir kaç kalori, kuru incir meyve yerine tüketilebilir. Folik asit, lif, fosfor, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi birçok önemli vitamin taşıyan depo kaynağıdır. Her ne kadar vitamin deposu olsa da fazla tüketilmemelidir, incirin içinde bulunan şekeri sayesinde tüketimine dikkat edilmelidir. Ülkemizin her bir köşesinde bulabileceğimiz incir ağaçları hemen, hemen, her müstakil evi olan kişilerin bahçesinde mutlaka olur. Çok sevilerek tüketilen incir oldukça şifa kaynağı olarak bilinmektedir. Dünyada ve ülkemizde her bölgede bulunması ve satılması mümkündür. Çerezciler, pazarcılar ve marketlerde bolca satılmaktadır. İncir kuru ve yaş olarak çok tüketilmektedir. Her ikisinin de ayrı değeri ve faydası bulunmaktadır. İncir sağlıklı bir şekilde tüketilmesi için yazın yaş olan yenmeli, kışın kuru olan incir yenmelidir. Kuru incir son derece besleyici özelliğine sahiptir, doyurucudur, tokluk hissi verir. 1 Adet kuru incir 50 kalori değerindedir.

Bu nedenle tüketiminde çok abartılmamalı, yapılan diyetlerde mutlaka yerini alır, çünkü bağırsakları da mükemmel çalıştırır. Günümüzde birçok kişinin abur cubur yemesi yerine yiyeceğiniz 2 adet kuru incir hem sağlıklı hem bol vitamin alırsınız. Günlük olarak incirden alınması gereken kalori miktarı 3 adet tüketilirse yani yaklaşık 150 kalori sadece kuru incirden alınmış olur. İçinde her vitamin ve mineralin bulunması açısından sağlığınızı son derece olumlu etkiler. Fakat kuru incir günlük olarak en fazla 4 adet yenmelidir, daha fazla yenmesi bağırsaklarda sorun yaratır. 1 Adet kuru incirden 50 kalori alınırkengünlük kişinin kalori ihtiyacını karşılamaz. Bu sebeple kalori hesabını yaparak tüketmeniz sağlığınız için önemlidir.

1 Adet kuru incir besin değeri nelerdir?

Kuru incir besin değeri olarak hesaplandığında lif açısından yüksek besin değeri bulunmaktadır. 4 adetten fazla tüketilmesi durumunda kişilerin ishal olmasına sebep olur. Günlük olarak yiyeceğiniz adet sayısını çoğaltmamalıdır. İçinde bulunan potasyum ve antioksidan, demir ve C vitaminleri sayesinde kişinin günlük alması gereken değerleri sağlar. 1 adet kuru incir 50 kalori olduğundan kişiler için tüketimi çok düşük sayı olur. Bu nedenle besin değeri alınması için 3-4 adet tüketilmeli bu sayı artırılmamalı günlük olarak her gün ilaç kullanır gibi düzenli tüketilen kuru incir kişilerin genç kalmasını sağlar. İçinde antioksidan bulunan kuru incir birçok kişinin vücudundan attığı toksinler sayesinde vücudu diri ve genç tutmaktadır. Yüksek tansiyonu dengelediği bilinmektedir kuru incirin birden çok sağlığa iyi geldiği bilinmelidir. Dikkat etmesi gereken kişiler arasında sadece şeker hastası olanlardır.

1 Adet Kuru İncir Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gebelik İçin İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Gebelik İçin İncir Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kuru İncir Kaç Kalori?

Kuru İncir Kaç Kalori?

Kremalı İncir Tatlısı Tarifi ve Malzemeleri

Kremalı İncir Tatlısı Tarifi ve Malzemeleri

Aydın İncirinin Özellikleri

Aydın İncirinin Özellikleri

İncir Pastası Tarifi ve Malzemeleri

İncir Pastası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

İncir Zayıflatır mı?

İncir Zayıflatır mı?

Güncel

Siyah İncir Yetiştiriciliği

Siyah İncir Yetiştiriciliği

Güncel

Kuru İncir Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Kuru İncir Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6